دوشنبه ٢٦ آذر ١٣٩٧
گام اول سلامت ،همین که ما یاد بگیریم خودمان از خودمان مراقبت کنیم
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 44405
 بازدید امروز : 18
 کل بازدید : 196622
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
اوقات شرعی
اخبار > -


  چاپ        ارسال به دوست

طرح سنجش سلامت دانش آموزان بدو ورود به دبستان سال 1397 در شهرستان چایپاره

-

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان چایپاره:

 

طرح سنجش سلامت دانش آموزان بدو ورود به دبستان سال 1397 در شهرستان چایپاره

 

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان چایپاره از روند طرح سنجش سلامت دانش آموزان بدو ورود به دبستان در شهرستان چایپاره خبر داد و افزود این طرح با همکاری اداره آموزش و پرورش شهرستان از اول تیرماه و همزمان با سایر شهرستان ها شروع شده و طبق آماری که در دست داریم تا پایان این طرح، حدود هزار دانش آموز بدو ورود به دبستان مورد ارزیابی مقدماتی و معاینات پزشکی قرار خواهند گرفت.

دکتر درستی تصریح کرد این دانش آموزان در این مدت از لحاظ وضعیت بینایی، قد و وزن، بهداشت دهان و دندان، شنوایی سنجی، آمادگی تحصیلی و سلامت روان و در پایگاه سنجش سلامت شهری و در سطح مراکز خدمات جامع سلامت مورد معاینه و ارجاعات تخصصی قرار می گیرند و برایشان شناسنامه سلامت ارائه می شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان چایپاره اشاره ای هم به معاینات دانش آموزان پایه های چهارم، هفتم و دهم داشت و افزود این معاینات با همکاری اداره آموزش و پرورش شهرستان و همزمان با سنجش دانش آموزان بدو ورود به دبستان و در مراکز خدمات جامع سلامت شروع شده و انتظار می رود تا پایان تابستان و شروع سال تحصیلی جدید انجام شود.

دکتر یوسف درستی خاطرنشان کرد طبق آمارها انتظار داریم امسال حدود 2340 دانش آموز مقاطع تحصیلی چهارم، هفتم و دهم مورد معاینات پزشکی و سلامت قرار گیرند.

 


١٣:٣٦ - 1397/04/17    /    شماره : ١٩٦١٩    /    تعداد نمایش : ٨٦خروج