دوشنبه ٢٦ آذر ١٣٩٧
گام اول سلامت ،همین که ما یاد بگیریم خودمان از خودمان مراقبت کنیم
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 44412
 بازدید امروز : 48
 کل بازدید : 196652
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
اوقات شرعی
اخبار > -


  چاپ        ارسال به دوست

همایش بهورزان و آبداران شهرستان چایپاره

-

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان چایپاره:

همایش بهورزان و آبداران شهرستان چایپاره

همایش بهورزان و آبداران شهرستان چایپاره با همکاری شبکه بهداشت و درمان و امور آب و فاضلاب روستایی چایپاره در مجتمع نه دی این شهرستان برگزار شد.

خانم مهدی زاده معاون بهداشتی شبکه بهداشت در این همایش ضمن تشکر از امور آبفای روستایی شهرستان در هماهنگی های لازم جهت برگزاری این همایش بر تعامل و همکاری بیش از پیش دو اداره جهت تأمین آب شرب سالم در روستاها تأکید کرد.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت همچنین ضمن قدردانی و بزرگداشت عمل بهورزان و آبداران در خدمت رسانی در روستاها خصوصاً روستاهای دوردست و محروم و تلاش آنان در جهت آبرسانی آب شرب سالم و بهداشتی به دست مردم بر اهمیت کنترل سلامت و بهداشت آب از جمله کلرسنجی ها و نمونه برداری ها جهت آزمایشات مختلف میکروبی و شیمیایی تأکید کرد.

وی در ادامه در خصوص اقدامات مختلف شبکه بهداشت و درمان در راستای تأمین آب شرب سالم و بهداشتی در روستاها با همکاری امور آبفای روستایی توضیحات جامعی ارائه کرد.

خانم مهدی زاده ضمن قدردانی از عملکرد امور آبفای روستایی در آبرسانی به روستاهای غیرتحت پوشش آن امور بر اهمیت توزیع کلر مادر در این روستاها توسط بهورزان تأکید کرد.

معاون شبکه بهداشت در پایان ابراز امیدواری کرد با رعایت اصول نگهداری و صرفه جویی در مصرف آب از سوی همگان و هماهنگی بیش از پیش ادارات و همکاری مردم عزیز کشورمان در مصرف بهینه آب، شاهد توسعه فرهنگ صحیح مصرف آب و قرارگرفتن آب شرب سالم در دسترس مردم حتی در دورترین نقاط شهرستان و کشور عزیزمان بدون هیچ دغدغه ای باشیم.

در ادامه کارشناسان دو اداره مباحث آموزشی مختلفی در حوزه عملکرد خود را ارائه دادند و در خصوص مطالبی از جمله مخازن آب و روش های کلرزنی و ضدعفونی کردن مخازن، ترکیبات شیمیایی کلردار و مقادیر مواد شیمیایی لازم برای روش محلول کلر، شستشو و گندزدایی مخازن آب شرب زمینی و هوایی و مراحل و نحوه آن، مدیریت بهداشت آب و فاضلاب برای کنترل همه گیریهای منتقله از آب و غیره آموزش دادند.


١٣:٣٠ - 1397/04/17    /    شماره : ١٩٦١٨    /    تعداد نمایش : ٩٤خروج