پنج شنبه ٢٨ تير ١٣٩٧
گام اول سلامت ،همین که ما یاد بگیریم خودمان از خودمان مراقبت کنیم
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 40960
 بازدید امروز : 28
 کل بازدید : 180646
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
اوقات شرعی
اخبار > اردوی جهادی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در چایپاره در حال برگزاری است.


  چاپ        ارسال به دوست

اردوی جهادی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در چایپاره در حال برگزاری است.

اردوی جهادی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در چایپاره در حال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان چایپاره:

سفیران کار و تلاش و خدمت و جهاد در چایپاره

اردوی جهادی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در چایپاره در حال برگزاری است.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه گفت: اردوی جهادی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ارومیه که از 15 مردادماه آغاز شده است به مدت 10 روز در روستاهای محروم این شهرستان برگزار خواهد شد.

عرفان سعادت در گفتگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان چایپاره گفت: امسال اردوی جهادی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه با نام «مجاهدان خاکی» از 15 مردادماه به مدت ده روز در 12 روستای محروم چایپاره در حال برگزاری است.

وی آشنایی شرکت کنندگان در اردو با مشکلات و محرومیت های مناطق محروم و کمک به افزایش اطلاعات مردم آنها و همچنین ایجاد روحیه اعتماد به نفس و خودباوری و از همه مهم تر خودسازی و تزکیه نفس در میان دانشجویان را از جمله اهداف برگزاری اردوهای جهادی عنوان کرد و افزود به فرموده مقام معظم رهبری اردوهای جهادی علاوه بر اینکه یک خدمت رسانی مادی و معنوی به مردم است خدمتی است که دانشجویان به خودشان می کنند و استعدادهای درونی خود را فعال می کنند، تجربه پیدا می کنند و واقعیت های زندگی را لمس می کنند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه ادامه داد اردوهای جهادی یکی از حرکات و جلوه های زیبای بسیج در نظام مقدس جمهوری اسلامی است و این روحیه محرومیت زدایی و خدمت رسانی بی ادعا در دانشجویان تداعی روحیه ایثار و از خودگذشتگی جوانان بسیجی در دوران دفاع مقدس است.

وی افزود به فرموده رهبری معظم انقلاب عشق و ایمان و بصیرت و همت، عامل و ستون های اصلی این حرکت های جهادی است.

سعادت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی مثل ویزیت رایگان، تست فشار خون، تست قند خون، BMI (نمایه توده بدنی)، خدمات دندانپزشکی، برگزاری کلاس های بهداشت زنان، آموزش پیشگیری از انواع بیماریها و بیماریهای دام و طیور، مشاوره غذایی و همچنین کلاس های مختلف فرهنگی و آموزشی و نقاشی و رنگ آمیزی مدارس و خانه های بهداشت روستاها را از جمله برنامه های اجرایی اردوی جهادی امسال عنوان کرد و افزود در این میان برنامه های آموزشی خصوصاً آموزش پیشگیری از انواع بیماریها جزء اصلی برنامه هاست.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه خاطرنشان کرد این اردو امسال با شرکت 54 دانشجو از رشته های مختلف پزشکی، دندانپزشکی، علوم آزمایشگاهی، پرستاری، مامایی، بهداشت عمومی و ... برگزار می شود که این دانشجویان در گروه های مختلف در روستاهای کامل آباد، دامداما، شیرین بلاغ، تاج خاتون، اسماعیل کهریز، قره تپه، قوچاش، پیریادگار، یتیم آغلی و میرزاحسام و چندین روستای اطراف شهرستان چایپاره خدمت رسانی می کنند.

سعادت از همکاری مسئولین شهرستان چایپاره خصوصاً دفتر امام جمعه، فرمانداری، بخشداری حاجیلار و دهیاری ها و شوراهای اسلامی روستاهای مدنظر، بسیج سپاه، آموزش و پرورش، امور مساجد و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و شبکه بهداشت و درمان چایپاره تشکر و قدردانی کرد و افزود در مرحله عرصه یابی و شناسایی مناطق که در تیرماه انجام شد با هماهنگی بعمل آمده با این ادارات بخش بزرگی از روند امور تسهیل شده است.

وی در ادامه سخنان خود در بیان ارزش معنوی و عظمت این اردوهای جهادی گفت باید خدا را شکر کنیم و قدر این سرمایه عظیم و نعمت خدمتگزاری را که خداوند متعال به ما هدیه کرده بدانیم.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در پایان سخنان خود ابراز امیدواری کرد با یاری خداوند منان و همکاری معاونت فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه و شبکه بهداشت و درمان چایپاره بتوانیم این وظیفه و رسالت خود را به نحو شایسته و مطلوب به انجام برسانیم و به اهداف موردنظر برسیم.

 

 

 


١١:٢٠ - 1396/05/18    /    شماره : ١٥١٧٠    /    تعداد نمایش : ٢٨٧خروج